Jabłka i gruszki!

Jabłka i gruszki- to chyba najbardziej popularne owoce w Polsce. W naszym portfolio nie mogło zabraknąć trunków zrobionych właśnie z nich!
W jabłka zaopatrujemy się tylko i wyłącznie w oddalonym o 25km gospodarstwie Radosława Suchorskiego z Wojnowic. Jest to dostawca, z którym współpracujemy już od 2019 roku Przez cały ten czas jesteśmy pod wrażeniem pasji z jaką Radek oddaje się swojej pracy. Robi wszystko żeby dostarczyć klientom towar pierwszej jakości – na przykład na nasze życzenie przetrzymuje owoce na drzewach dłużej niż standardowo! Te odrobinę “przejrzałe” jabłuszka idealnie nadają się do fermentacji i produkcji alkoholu😁 Ten perfekcjonizm ma też jednak i złe strony! Radek regularnie odmawia nam sprzedaży jabłek, które same spadły z drzew! Bo według niego nie jest to już pełnowartościowy towar. Nie przekonuje go nawet to, że sami chcemy te jabłka pozbierać… W ramach buntu przeciwko takiemu traktowaniu klientów zaczęliśmy kupować u niego i gruszki. Jest on teraz jednym z dwóch naszych gruszkowych dostawców.
Ta sadownicza kooperatywa zaowocowała wódkami, okowitami i destylatami z jabłek i gruszek! Proponujemy zatem po świeże owoce wybrać się do Wojnowic a po ich alkoholową esencję na www.ovii.pl