Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wódki owocowe

W odróżnieniu do naszych okowit wódki smakowe są z założenia mniej aromatyczne. Nie oczekuj od nich intensywnego smaku jabłka, gruszki czy pomidora. Możesz jednak spodziewać się delikatnego trunku z wyczuwalnymi owocami w zapachu połączonego z owocowym posmakiem na finiszu.

Nasza wódka owocowa powstaje ze zbożowego spirytusu rektyfikowanego, który destylujemy w całości w miedzianym alembiku z dodatkiem owoców, lub warzyw, co pozwala nam wydobyć ich naturalny aromat.


Wódka owocowa - czym jest i jak powstaje wódka owocowa OVII?

Wódkę owocową produkuje się poprzez połączenie w alembiku wysokoprocentowego spirytusu, wody oraz owoców. Taka destylacja pozwala na wydobycie naturalnego aromatu z owoców, co znacznie poprawia walory smakowe alkoholu. Użycie miedzianego alembiku, ma jeszcze jedną ważną zaletę, bowiem spirytus po kontakcie z miedzią, traci swoją ostrość i goryczkę, pozostawiając łagodny smak i aromat.

Wódka owocowa OVII tworzona jest w rzemieślniczej manufakturze ze zbożowego spirytusu rektyfikowanego w miedzianym alembiku z odrobiną owoców ok 0,2-0,3 kg na 0,7L lub warzyw, które pochodzą od kilku stałych, zaprzyjaźnionych rolników głównie z naszego regionu. Dzięki pozbawieniu ostrości otrzymujemy łagodny smak wódki połączony z delikatną owocową nutą, a niewielka ilość potrzebnych owoców w procesie produkcji, pozwala nam cieszyć się jej towarzystwem przez cały rok.

W wódkach intensywność i słodycz owoców jest zdecydowanie mniej wyczuwalna, niż w okowitach, czy destylatach. Zachęcamy, więc do sięgnięcia po nią wszystkich tych, którzy chcą ugasić swoje pragnienie przy pomocy subtelnych smaków, bez konieczności wcześniejszego schładzania alkoholu.

Orzeźwiający smak wódek owocowych sprawia, że idealnie nadają się na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi, czy rodzinną uroczystość. Wybierz jeden z naszych smaków, albo zorganizuj dla swoich gości małą degustację i przekonajcie się, który z nich najbardziej zachwyci Wasze kubki smakowe.