Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Destylaty

Pozwólcie zaskoczyć się wyrafinowanym smakiem, który przeniesie was w podróż przez soczyste sady i owocowe ogrody. Takie wrażenia zapewnią nasze destylaty, które powstają z win owocowych. Wyjątkowo wybieramy surowce, z których uzyskanie tradycyjnych okowit byłoby skrajnie trudne lub bardzo kosztowne. W rezultacie, każda półlitrowa butelka destylatu OVII zawiera średnio od 6 do 8 kilogramów owoców, co gwarantuje wyjątkową koncentrację smaku i aromatu.

Podczas produkcji OVII Destylatów dbamy o zachowanie najwyższej jakości i autentycznego charakteru surowców. Po otwarciu butelki naszych destylatów, zanurzycie się w bogactwie owocowych aromatów, które rozkwitają na podniebieniu, odkrywając tajemnice natury w najczystszej formie.


Destylaty alkoholowe OVII

Wyjątkowość naszych destylatów, wynika z wykorzystywanych przez nas technologii. Produkujemy je z owoców, z których uzyskanie okowity jest bardzo trudnym i kosztownym procesem. Na jedną pól litrową butelkę destylatu, przeciętnie zużywamy około 6-8 kg owoców. Naszym głównym celem jest tworzenie alkoholi o świeżym i owocowym posmaku, które swoją wyjątkową nutą pobudzą zmysły konsumentów i zapadną w ich pamięci na długo.

Destylaty z owoców - popularne destylaty owocowe

Owoce wykorzystywane do produkcji naszych destylatów pochodzą z sadów i upraw z całej Wielkopolski. Naturalny proces fermentacji, wykorzystanie nowoczesnych metod fermentacji, oraz nowoczesnych technik destylacji sprawiają , że wydobywamy z owoców to co najlepsze, dzięki czemu nasze produkty uzyskują świeży aromat i intensywny smak zamknięty w każdej butelce. Jesteśmy producentem alkoholi rzemieślniczych, wytwarzanych z upraw zaprzyjaźnionych rolników w sposób nowoczesny i staranny, co przekłada się na wyjątkowość naszych produktów. Ich smak idealnie pasuje do dań mięsnych, deserów a nawet herbaty. Daj się zaskoczyć niezapomnianym smakiem i aromatem najlepszej jakości owoców, których każda kropla zamknięta została w naszych produktach.

Destylacja – czym jest i jej historia

Destylacja, inaczej skraplanie to proces oddzielania cieczy polegający na jej odparowywaniu i kondensacji. Uznaje się, że najstarsze znalezione naczynie świadczące o procesie destylacji pochodzi z Mezopotamii z 3500r.p.n.e, natomiast pierwsze opisy procesu destylacji, możemy przeczytać w tekstach arabskich alchemików z Vlll w. Do Europy sztuka ta, dotarła znacznie później około Xlll w. Uważa się jednak, że powstały alkohol był wtedy bardzo zanieczyszczony, dlatego wykorzystywano go głównie w medycynie, perfumerii, czy alchemii. Pierwotnie głównym surowcem wykorzystywanym w procesie destylacji, było wino uzyskiwane z winogron. Z czasem w procesie tym, zaczęto używać także zbóż, owoców czy melasy cukrowej.